Kalender 2022 – 2023

logo toner i takt 2017
Mdr. Dato Tidspunkt Adresse
 
  2022
 
       
 Januar fredag d. 14
14.30 – 16.30
Ældresagen, Cafe det gode liv Aflyst
onsdag d 19 14.00 – 16.00 Aktivitetshuset SEA, Søndervang 1, 6780 Skærbæk
  fredag d. 28.
20.00 – 20.45
Årslev Musikforening, Stationsvej 77 1 sal, 5792 Årslev Aflyst
       
Februar onsdag d. 02 13.00 – 15.30 Flora Klubben Ny Vestergade 8, 6000 Kolding
tirsdag d. 08 10.30 – 12.00 Fjordly plejecenter
  torsdag d. 10
14.00 – 16.00
Danske Seniorer Tommerup, Kirkebjerg 6, 5690 Tommerup.
  onsdag d. 16 13.30 – 15.30 Svendborg Pensionistforening. Skallen Møllergade 99,
5700 Svendborg
  torsdag d. 17
15.30 – 17.30 Fjelsted forsamlingshus, Jægersmindevej 1, 5463 Harndrup
  søndag d. 20 14.30 – 16.30 Holmelys, Indre Ringvej 3, 5560 Årup Aflyst
       
Marts
torsdag d. 10
20.15 – 21.30
Ryslinge forsamlingshus, Graabjergvej 16. 5656 Ryslinge
  mandag d. 14 14.00 – 15.45 Sognehuset, Fredens kirke, Skibhusvej 162, 5000 Odense C.
  tirsdag d. 15 14.30 – 16.30 Birkelunds venner Røjrupvej 9, 5550 Langeskov
  torsdag d. 17 14.00 – 16.00 Skjern og Omegns Pensionistforening, Nygade 48, 6900 Skjern
tirsdag d. 29
14.00 – 16.00
Årslev forsamlingshus, Bystævnet 13, 5792 Årslev
  onsdag d. 30  10.00 – 12.00   Aktivhuset Sygekassens hjem *Svendborg
       
April søndag d. 03 14.00 – 16.00 Ældresagen, Rosengården Ørbæk.
fredag d. 15 Eftermiddag Rønninge forsamlingshus, (privat)
mandag d. 25 14.45 – 16.30 Tårnparken Nyborg
       
Maj Lørdag d. 7 15.00 – 16.30 Håstrup Forsamlingshus
onsdag d. 18 14.30 – 16.15  Nørre vænget plejecenter, Gislev
  torsdag 19 – søndag 22   Ærø harmonikafestival
  mandag 30  14.45 – 16.45  Dalsbo plejecenter 
       
Juni lørdag d. 11  ???  Videbæk Danse dag
onsdag d. 15 10.30 – 11.30 Plejecenteret Havebæk, Kragsbjergvej 89, 5230 Odense M
onsdag d. 15 14.00 – 15.00 Plejecenteret, Svovlhatten 2, 5250 Odense SØ
torsdag d. 16 14.00 – 15.00 Plejecenteret,  Herluf Trolles vej 148, 5220 Odense Ø
torsdag d. 16 18.30 – 19.30 Plejecenteret, Mågebakken 80, 5250 Odense SV
fredag d. 17 11.00 – 12.30 Fjordby plejecenter
  tirsdag d. 21 10.30 – 11.30 Plejehjemmet, Rytterkasserne 6-8, 5000 Odense C
  tirsdag d.21   14.00 – 15.00  Plejehjemmet Øst, Risingevej 90,  5240 Odense NØ 
       
       
Juli fredag d. 22 09.00 – 11.30 Kirsebær festivalen Kerteminde
       
August tirsdag d. 2 13.30 – 14.30  Lokalcenter Rosengård, Ørbækvej 150, 5220 Odense SØ
lørdag d. 6 15.00 – 16.00 Birkende forsamlingshus (Privat)
  torsdag d. 25 10.30 – 12.30  Plejecenteret Havebæk, Østerbæksvej 83, 5230 Odense M
  onsdag d. 31 ca. 15.00 – 16.00 Rynkeby Kirke
       
September onsdag d. 14 14.00 – 16.00 Rismarkens Aktivitetsklub, Egilsvej 55, 5210 Odense NV
torsdag d. 22 14.00 – 16.00 Bolbro Seniorklub, Stadionvej 68, 5200 Odense V,
       
Oktober
torsdag d. 13
14.00 – 16.00
Lundtofte plejecenter, Magnolie vej 28, 6650 Brørup
  fredag d. 28  14.30 – 16.30  Humlehaven Nr. Lyndelse 
       
November torsdag d. 3 13.15 – 14.45 Brenderup Dagcenter, Åbakkenvej 4, 5469 Brenderup
søndag d. 6 14.00 – 16-00 Ældresagen Rosengården Ørbæk
  mandag d. 21 14.30 – 16.30  Tårnparken Nyborg
  søndag d. 27  14.00 – 16.00  Bofælleskabet, Baldersvej 36 , 6000 Kolding
       
December torsdag d. 1 14.00 – 16.00 OK Klubben, Ålegården 3, 6000 Kolding
       
2023
 
 
Februar tirsdag d. 14  13.45 – 16.00  Dansk blindesamfund, Møllergade 99, 5700 Svendborg 
       
Marts mandag d. 27 14.00 – 16.00 Sognehuset, Fredens kirke, Skibhusvej 162, 5000 Odense C.
  tirsdag d. 28  13.45 – 15.45  OK Klubben Nr. Broby, Verningevej 11 B, 5672 Broby