Kalender 2024

logo toner i takt 2017
Mdr. Dato Tidspunkt Adresse
       
    2024   
       
Januar mandag d. 15 14.00 – 16.00 Sognehuset, Fredens kirke, Skibhusvej 162, 5000 Odense C
       
Februar søndag d. 04 14.30 – 16.30 Plejecenter Nørre vænget, Nørre vænget 1, 5854 Gislev
fredag d. 16 15.30 – 16.30 Skovbyforsamlingshus 90 års fødselsdag
onsdag d. 21 14.00 – 16-00 Ældresagen,  Ahlefeldts gade 13-15, 5900 Rudkøbing 
torsdag d. 22 15.30 – 16.30 Vesterbro Plejecenter, Vesterled 42, 5471 Søndersø
     
 Marts onsdag  d. 06  13.00 – 14.45  Brenderup Dagcenter, Åbakkevej 4, 5464 Brenderup  
  torsdag d. 07 18.00 – 21.45 Bårdesø forsamlingshus, Bårdesøvej 1, 5450 Otterup
mandag d. 11 14.30 – 16.15 Demens Cafeen Tårnparken 1, 5800 Nyborg
onsdag d. 13 18.00 – 22.00  Ældresagen i Helle, Hellehallen, Vrenderupvej 40, 6818 Årre.
fredag d. 15 10.00 – 12.00 Aktivitetscenter Sygekassens hjem, Christiansdals 20, 5700 Svendborg
tirsdag d. 19 16.00 – 18.00 Årup pensionistforening, Årup hotel, Bredgade 10, 5560 Årup
torsdag d. 21 12.00 – 18.00 Nr. Broby pensionistforening, 80 års jubilæum Vissenbjerg Storkro, Søndersøvej 30, 5492 Vissenbjerg
       
 April onsdag d. 03  18.00 – 21.30  Hvide Sande pensionistforening, Parallelvej 116, 6960 Hvide Sande 
  mandag d. 08 14.00 – 16.15 Kværndrup Seniorklub, Kværndrup forsamlingshus. Svendborgvej 39, 5772 Kværndrup
  søndag d. 14 14.30 – 16.30  Helle Plejecenter, Vinkelvej 2, Tofterup, 7200 Grindsted.
  mandag d. 15 14.00 – 16.00 Sognehuset, Fredens kirke, Skibhusvej 162, 5000 Odense C
  søndag d. 21 14.30 – 16.30 Holmely Støtteforening, Indre Ringvej 8, 5560 Årup
tirsdag d. 23 14.00 – 16.00 Villetofte Seniorklub, Villestoftehegnet 121, 5210 Odense NV
onsdag d. 24 13.30 – 15.30 Lokalcenter Rosengården, Ørbækvej 150, 5220 Odense.
       
Maj onsdag d. 01 14.00 – 16.00 Rismarken Aktivitetsklub Egils vej 55, 5210 Odense N
tirsdag d. 07  10.00 – 12.00  FOA Odense Seniorklub, Vesterbro 120, 5000 Odense.  
lørdag d. 18 15.30 – 16.30  Hjalleseforsamlingshus, Privat Diamant bryllup
lørdag d. 25 15.45 – 16.30 Ærø Harmonika træf
     
Juni tirsdag d. 11 14.00 – 16.00 Ferritslev-Fritidshus, Ørbækvej 916 A, 5863 Ferritslev
torsdag d. 13 14.00 – 16.00 Lundtofte Plejecenter, Magnolievej 28, 6650 Brørup
     
Juli lørdag d. 20 10.00 – 12.30 Kirsebær Festival Kerteminde
       
August torsdag d. 08 14.00 – 16.00 Bolbro Seniorklub, Stadion vej 68, 5200 Odense SV
  tirsdag d. 13 12.00 – 15.00 Birkelund plejecenter Langeskov
       
September tirsdag d. 10 17.00-19-00 Ældresagen Odense, Toldbodgade 5, 5000 Odense C
       
Oktober torsdag d. 03 14.30 – 16.30 Svanehøj plejecenter, Kirstine Rudesvej 23, 5300 Kerteminde
mandag d. 07 13.30 – 15.30 Senior højskolen  i Aktivitetscenter, Egevangsvej 1, 5540 Ullerslev.
onsdag d. 09 15.30 – 17.15 Lindehøj plejecenter, Lindhøjvej 2, 5330 Munkebo
onsdag d. 16 10.00 – 11.45 Fjordly plejecenter, Bogmester Hansensvej  7, 5300 Kerteminde
tirsdag d. 22 15.00 – 17.00 Toften 600, 5330 Munkebo
  tirsdag d. 29  14.00 – 16.00  Tirsdagsklubben, Østergade 33, 5500 Middelfart 
       
November torsdag d. 07 14.30 – 16.30 Dalsbo Plejecenter Skovbovej 15, 5350 Rynkeby
mandag. 11 14.00 – 16.00 Sognehuset, Fredens kirke, Skibhusvej 162, 5000 Odense C
  torsdag d. 14 18.00 – 22.00 Nr. Nærå-Ringe forsamlingshus, Kirkegyden 4, 5450 Otterup
  torsdag d. 21 14.00 – 16.00 Bolbro kirke, Stadionvej 68, 5200 Odense.
fredag d. 29 14.30 – 16.00 Humlehavens plejecenter, Humlehaven 1, 5792 Årslev.
       
 December søndag d. 01  14.00 – 16.00  Seniorklub  Baldersvej 36, 6000 Kolding 
  onsdag d. 04  10.00 – 12.00  Birkelund plejecenter Rørupvej 9, 5550 Langeskov 
       
    2025  
       
Marts mandag d 24 14.00 – 16.00 Sognehuset, Fredens kirke, Skibhusvej 162, 5000 Odense C